Gesztenye-szedő túra

2023. október 15.
Az idei évben is elhatároztuk osztályommal (6. B.), hogy kibiciklizünk egyet a csepregi erdőbe, s megpróbálunk gyűjteni az ősz által kínált csemegéből.

6 vállalkozó kedvű tanuló, s jómagam egy szeles őszi délutánon kerekedtünk fel, bízva abban, hogy a nagy szélben le fog potyogni annyi gesztenye, hogy ne térjünk haza üres kézzel. A fiúk inkább a cross-kerékpározást választották a terepen, míg a lányok szorgosan gesztenyét gyűjtöttek. Ezúttal volt választék bőven, s más szedőkkel sem kellett osztoznunk egyidejűleg a helyszínen. Szép kis zsákmányra tettünk szert mindannyian. Hazafelé pedig tervezgettük, mily finomságok is fognak belőle készülni.

Farkas István