Fülesbagoly

2022. január 10.

A 2019-ben tartott internetes szavazás eredményeként a 2020. év madara az erdei fülesbagoly lett.

A madár nevét a hosszú, felmereszthető „tollfüleiről” kapta, aminek azonban nincs köze a halláshoz.

Nevével ellentétben nem erdőlakó, inkább a facsoportokkal tarkított gyepek madara.

Mivel iskolánk Madárbarát kertje is ilyen élőhely, ezért nem meglepő, hogy tanulóink és tanáraink nagy örömére egy telelő csoportjuk telepedett ide. Osztálytermeinkből nagyon jól megfigyelhetjük őket és közeli fényképeket is készíthetünk róluk.

Az erdei fülesbagoly ragadozó madár, elsősorban éjszaka mozog, nappal fák lombkoronájában pihen.

Magyarországon védett, természetvédelmi értéke 50000 Ft.

Ludván János