A 2022/2023. tanítási évre történő általános iskolai beiratkozás időpontja

2022. április 8.
2022. április 21. és 22. 8:00 órától 17:00 óráig

Iskolánk beiratkozási körzetéhez tartozó települések:

Csepreg, Lócs, Meszlen, Tormásliget és Tömörd

A szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését.

A személyes megjelenés a beiratkozás folyamata során kötelező.

A 20/2012. EMMI rendelet 22.§ (4) bekezdése értelmében az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozáshoz szükséges iratok:

- A gyermek személyazonosságát igazoló hatósági igazolvány

- A gyermek TAJ kártyája

- A gyermek születési anyakönyvi kivonata

- A gyermek oktatási azonosítója

- A gyermek nevére kiállított három hónapnál régebbi lakcímet igazoló igazolvány

- Nyilatkozatok (A honlapunkról letölthetők.)

2022. április 6-án megnyílt a beiratkozás online szülői felülete (KRÉTA rendszeren keresztül: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap), amellyel a szülőnek/törvényes képviselőnek lehetőséget nyújtunk arra, hogy előzetesen beküldje gyermeke adatait az adott általános iskolába.

A körzetes és a nem körzetes gyermekek esetében egyaránt legkésőbb 2022 májusában döntünk a gyermekek felvételéről és ezután küldjük el a tájékoztatást Önnek.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, adatok megadása kapcsán Ön segítséget kérhet a gyermeke óvodájától – óvoda OM azonosítója és gyermekük oktatási azonosítója tekintetében. Természetesen mi is és iskolánk fenntartója, a Sárvári Tankerületi Központ is rendelkezésre áll a körzetes iskolákkal kapcsolatos információk és a beiratkozás rendjével kapcsolatos kérdések esetén.

Csepreg, 2022. április 8.

Háromi Jenő sk.

Letöltések