ÚTRAVALÓ-ÚT A KÖZÉPISKOLÁBA

A 2010/2011-es tanítási évben is intézményünk benyújtotta az: „Út a középiskolába” ösztöndíjprogramra vonatkozó pályázatot. Ennek az a lényege, hogy egy mentortanár segít a hátrányos helyzetű gyermek tanulásában, iskolai előmenetelét nyomon követi és ösztönzi a továbbtanulásra.

A pályázatban résztvevők hátrányos helyzetű 7-8. osztályos tanulók vehetnek részt, feltétele az is, hogy előző évben ne legyen tantárgyi bukásuk. 7 tanulóra nyújtottuk be, ebből kettő kapott pozitív elbírálást, egy hetedikes és egy nyolcadikos . Ennek keretében az intézmény, a mentor és a mentorált tanulók összesen 140 000 ft támogatásra jogosultak.

A mentornak és a mentorált tanulónak vállalnia kell a heti 3 órában való foglalkozást, a családlátogatásokat, a 3 havonkénti értékeléseket. Egyéni előrehaladási naplót kell vezetni, egyéni fejlesztési terveket készíteni, tanév végén beszámolni az elvégzett munkáról.