TÁMOP 6.1.2 TIE Program /Teljes körű Egészségfejlesztés/

pályázat számaTÁMOP 6.1.2 TIE
Iskolánk sikerrel pályázott egy kiemelt Európa Unió-s projektben való részvételre, melynek célja a gyerekek egészséges életmódra nevelése.
A TIE programban résztvevő intézmények mindegyike közel 3 millió forint értékű sportszercsomagot kap a megvalósításhoz még ebben a tanévben.

Iskolánk intézményi koordinátorai -Borsfainé Tamás Eszter, Dosztálné Ambrus Anna Melinda és Varga-Kató Anikó - különböző mozgásos és egészségfejlesztő programsorozatokat szerveznek délutánonként a gyerekeknek, melyek segítik egészségtudatos életmódjuk kialakítását és a szabadidő hasznos eltöltését. Szombat délelőttönként - összesen 7 alkalommal - Szombathelyre utazunk, ahol a megyei „Hétpróba" programsorozat várja 10 fős csoportjainkat. Mindezeken kívül egy országos kutatásnak is részesei vagyunk, amely a gyerekek egészséggel kapcsolatos ismereteit és attitűdjét méri a projekt elején és végén.

Reményeink szerint tanulóink nem kötelező iskolai feladatként, hanem különleges közösségi élményként élik meg az eseményeket és sikerül előrelépést tennünk az egészséges életmód népszerűsítése terén.